Katalysator er en del af Avidly
- Nordens største inbound-bureau

Vi er her for at forandre marketing og salg

Inbound-workshop

Tiden er løbet fra forkromet salgssnak og hurtige reklamekampagner. 

Kunderne har ændret sig, og vi tror på, at den virksomhed, der er bedst til at hjælpe, inspirere og guide sin kunde igennem købsprocessen, står stærkest i billedet, når kunden skal vælge leverandør.

Derfor har vi specialiseret os i inbound marketing.

Vores mål er at hjælpe ambitiøse B2B-virksomheder med at forandre deres marketing- og salgsindsats til at blive mere målrettet og mere hjælpsom.

Det er sund fornuft. Og endnu vigtigere - det er sund forretning.

Vi hjælper virksomheder med at skabe vækst

Jesper Toft inbound seminar

Hos Katalysator arbejder vi primært med videns- og teknologibaserede B2B-virksomheder, der har ambitioner om vækst.

Målet med samarbejdet er ofte:

  • Flere varme leads, så salgsafdelingen kan skære ned på kold kanvas og øge lukkeprocenten
  • En kontinuerlig og forudsigelig leadgenerering, så salgsafdelingen har en fyldt pipeline at arbejde med
  • At sætte virksomhedens ekspertviden i spil gennem velproduceret indhold, som kan understøtte salgsprocessen

 

Katalysator er blevet til Avidly

Per 31/8 er Katalysator formelt blevet til Avidly Denmark.

Avidly er et nordisk, digitalt marketing bureau med globale ambitioner. I alt er vi mere end 250 medarbejdere fordelt på kontorer i Danmark, Sverige, Norge og Finland.

Vi er et af verdens største inbound-bureauer og HubSpot-partnere, idet Avidly er blevet til gennem en sammensmeltning af 4 HubSpot Diamond Partners: Zeeland Family, Doidea, Inbound Norway og Katalysator. 

Avidly er børsnoteret på Nasdaq First North i Helsinki.

I løbet af september færdigbygger vi vores fælles identitet og nye website, så vi er klar til at skifte navn 1/10.

Læs mere om sammenlægningen og besøg Avidly her. 

Team Katalysator

Brian Stræde

Brian Stræde
CEO (partner)

brian@katkom.dk
+45 4042 8781

Jesper Toft

Jesper Toft
Head of Sales Enablement (partner)

toft@katkom.dk
+45 4045 3522

Jeppe Houman Nyrup

Jeppe Houman Nyrup
Head of Inbound (partner)

jeppe@katkom.dk
+45 4088 7099

Jesper Krusell

Jesper Krusell
Head of Content (partner)

jesper@katkom.dk
+45 2232 5261

Carl-Emil Poulsen

Carl-Emil Poulsen
Sales Manager

carlemil@katkom.dk
+45 2810 1287

Lars Ørhøj

Lars Ørhøj
Senior Inbound Strategist

lars@katkom.dk
+45 7199 0110

Lea Thybo

Lea Thybo
Inbound Marketing Specialist

lea@katkom.dk
+45 2247 4646

Jytte Müller

Jytte Müller
Inbound Marketing Specialist

jytte@katkom.dk
+45 6131 2044

Anders Christensen

Anders Christensen
Content/Video Specialist

anders@katkom.dk
+45 3054 1054

Benjamin Pomerleau

Benjamin Pomerleau
Inbound Marketing Specialist

benjamin@katkom.dk
+45 2728 8044

Helle Baagø

Helle Baagø
Inbound Marketing Specialist

helle@katkom.dk
+45 20939409

Camilla Folsach Madsen

Camilla Folsach Madsen
Content Marketing Specialist

camilla@katkom.dk
+45 6130 8605

Søren Vasø Hansen

Søren Vasø Hansen
Head of Design

soren@katkom.dk
+45 5357 7100

Casper Elkjær Maul

Casper Elkjær Maul
Inbound Design Specialist

casper@katkom.dk
+45 5357 6100

Matias Vad

Matias Vad
Front-end Developer

matias@katkom.dk
+45 6010 1244

Thomas Bennedbæk

Thomas Bennedbæk
HubSpot Specialist

thomas@katkom.dk
+45 6070 8293