Vi er her for at forandre 
marketing og salg

Specialister i inbound marketing og salg

Workshop.jpg

Tiden er løbet fra forkromet salgssnak og hurtige reklamekampagner. 

Kunderne har ændret sig, og vi tror på, at den virksomhed, der er bedst til at hjælpe, inspirere og guide sin kunde igennem købsprocessen, står stærkest i billedet, når kunden skal vælge leverandør.

Derfor har vi specialiseret os i inbound marketing.

Vores mål er at hjælpe ambitiøse B2B-virksomheder med at forandre deres marketing- og salgsindsats til at blive mere målrettet og mere hjælpsom.

Det er sund fornuft. Og endnu vigtigere - det er sund forretning.

Vi hjælper virksomheder med at skabe vækst

Vi gør test.jpg

Hos Katalysator arbejder vi primært med videns- og teknologibaserede B2B-virksomheder, der har ambitioner om vækst.

Målet med samarbejdet er ofte:

  • Flere varme leads, så salgsafdelingen kan skære ned på kold kanvas og øge lukkeprocenten
  • En kontinuerlig og forudsigelig leadgenerering, så salgsafdelingen har en fyldt pipeline at arbejde med
  • At sætte virksomhedens ekspertviden i spil gennem velproduceret indhold, som kan understøtte salgsprocessen

Internationalt inbound-netværk

Vi er en del af Growit! – en international gruppe af bureauer på platin- eller diamantniveau i HubSpots partnerprogram.

Vi har tætte samarbejder med søsterbureauer i blandt andet Norge og Sverige.

Growit-.png

Team Katalysator

Brian Stræde

Brian Stræde
CEO (partner)

brian@katkom.dk
+45 4042 8781

Jesper Toft

Jesper Toft
Head of Inbound Sales (partner)

toft@katkom.dk
+45 4045 3522

Jeppe Houman Nyrup

Jeppe Houman Nyrup
Head of Inbound (partner)

jeppe@katkom.dk
+45 4088 7099

Jesper Krusell

Jesper Krusell
Head of Content (partner)

jesper@katkom.dk
+45 2232 5261

Carl-Emil Poulsen

Carl-Emil Poulsen
Inbound Sales Specialist

carlemil@katkom.dk
+45 2810 1287

Lea Thybo

Lea Thybo
Inbound Marketing Specialist

lea@katkom.dk
+45 2247 4646

Morten Olsson

Morten Olsson
Inbound Marketing Specialist

morten@katkom.dk
+45 2570 2822

Jytte Müller

Jytte Müller
Inbound Marketing Specialist

jytte@katkom.dk
+45 6131 2044

Anders Christensen

Anders Christensen
Content/Video Specialist

anders@katkom.dk
+45 3054 1054

Iben Christiane Hansen

Iben Christiane Hansen
Content Specialist

iben@katkom.dk
+45 2980 8915

Thomas Bennedbæk

Thomas Bennedbæk
HubSpot Specialist

thomas@katkom.dk
+45 6070 8293